0 555
717 03 78
 0 232
362 23 29

8 ADIMLA BALIK İNŞAATLA KENTSEL DÖNÜŞÜM

 

8 ADIMLA BALIK İNŞAAT'LA KENTSEL DÖNÜŞÜM 

1- Kat malik/malikleriyle binanızın kentsel dönüşümü için ön görüşme yaparak, kat maliklerinin taleplerini toplar ve değerlendiririz.(Kat maliki iseniz bireysel olarak da başvurabilirsiniz!)

2- Balık İnşaat'ın kazançlı Kentsel Dönüşüm Çözüm Ortaklığı teklifimizi kat malik / maliklerine sunarız.

3- Sözleşmeyi hazırlayıp kat maliklerine dağıtırız ve ofisimizde kat maliklerine bilgilendirme sunumu yaparak fikir alışverişinde bulunur ve gelen yorum ve beklentiler üzerine Kentsel Dönüşüm Çözüm Ortaklığı sözleşmesini tekrar düzenleriz.

4- Kat malik / malikleriyle Kentsel Dönüşüm Çözüm Ortaklığı sözleşmelerimizi noterde imzalarız.

5- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve / veya ilgili kurumlar ile gerekli süreçleri başlatırız.

     Gerekli Süreçler Şunlardır:
    - Eğer deprem risk raporuna daha önceden malik / malikler tarafından başvurulmamışsa, maliyeti firmamıza ait olmak üzere deprem risk raporuna başvurulur.
    - Deprem risk raporu sonucu binanızın risk taşıması sebebiyle ilgili Bakanlık tapuya şerh düşer.
    - Kentsel Dönüşüm Kanunu ve yönetmelikleri gereği; maliklerin tercihlerine göre arzu ederlerse, ilgili bakanlıkla anlaşmalı bankalardan piyasanın yarı oranında Kentsel Dönüşüm Kredisine başvurulur ya da arzu ederlerse devletten 18 ay boyunca kira yardımı alabilirler.Daha detaylı bilgi için Devlet Desteği Ve Krediler bölümümüzden  inceleyebilirsiniz.

6- Binanızın yıkımı için ilgili kurumdan yıkım ruhsatını alırız ve bu süreçte evlerinizi boşaltır, taşınma sürecini başlatırsınız.

7- İnşaat ruhsatını ilgili kurumdan alırız ve inşaat yapımına başlarız.

8- Söz verdiğimiz sürede, kalitede inşaatı tamamlarız ve yeni konutlarınıza/işyerlerinize, Kentsel Dönüşüm Çözüm Ortaklığı yaptığınız Balık İnşaat sağlamlığıyla, güvenle taşınırsınız.